[tip #3] Pátrací hra „I Spy“

Na tuhle hru jsem před pár lety náhodně narazila na Pinterestu a hned mě nadchla.

Jedná se o pracovní list, který je plný obrázků na různé téma. Můžete si vybrat z mnoha zaměření – třeba ovoce a zelenina, příroda, smajlíci, vánoční nebo halloweenské obrázky, Harry Potter, Star wars atd.

Ve spodní části je znázorněn každý obrázek zvlášť a u něj je číslo, kolikrát ho v pátračce máte najít. Jednou je fakt veliký, viditelný na první pohled, ale příště naopak pěkně prťavý a musíte opravdu pátrat.
Když najdete, škrtnete, začerníte, vybarvíte, zakroužkujete, jakkoliv vás bude bavit.

Určitě záleží, na jak velký formát papíru hru vytisknete. Poprvé jsem tiskla dvě pátračky na A4, tudíž velikost jedné byla cca A5 a hledalo se hůř, než když jsem podruhé vytiskla jednu pátračku na celou A4.

Skvělé je, že jsem na netu viděla několik verzí. Tuším, že pro menší i větší děti. Pětileté Emičce jsem tiskla takové, co vidíte na fotkách. Pro (o dva roky) mladší Leničku jsem zatím pro její pátrání netiskla, ale dají se najít i formáty s menším množstvím (a ještě k tomu) větších obrázků, takže skvělé pro mladší děti. Ale osobní zkušenost s nimi zatím nemám.

Skvěle využijete také ve chvíli, kdy potřebujete děti zabavit. Nic náročného. Stačí jen pracovní list a tužka. A děti se zabaví v čekárně u lékaře, při jízdě autem nebo třeba s vámi u kadeřnice.

Budete-li po pátračkách pátrat, do vyhledavače napište „I spy games“ (popř. I spy games vytištění). Nebo mrkněte na již zmíněný Pinterest.

Hodně zábavy u pátrání!

FB: facebook.com/vydesena.matka/
IG: instagram.com/vydesena_matka/

Nela Šulcová
Se svými dětmi trávím v podstatě veškerý čas, proto hledám způsoby, jak si rodičovskou dovolenou užít. Svým příběhem inspiruji rodiče, jak si mateřství užít s lehkostí, humorem, jak při něm neztratit sám sebe a neskončit z něj v blázinci. Více o mém příběhu se dozvíte tady >>. Jsem autorkou ebooku Připravte se na příchod dalšího dítěte s úsměvem, ve kterém najdete desítky tipů a nápadů, díky kterým zvládnete příchod dalšího člena rodiny a pomůžete vašim dětem vytvořit si láskyplný sourozenecký vztah. Pro všechny rodiče jsem napsala ebook 10 masážních technik pro rychlé uzdravení dětí, ve kterém se naučíte úžasné metody, které pomohou vašim dětem být fit po celý rok. Články nejen na mateřská témata si můžete pravidelně číst na blogu Vyděšená matka. Budu moc ráda, když se připojíte k ostatním rodičům na facebookových stránkách Vyděšené matky nebo na Instagramu.
Komentáře